Rosja: Kolejna eksplozja w kopalni w Workucie. 6 ofiar śmiertelnych

W niedzielę nad ranem doszło do eksplozji podczas akcji ratowniczej w kopalni „Północna” w Workucie (Republika Komi). Zginęło 6 ratowników, 5 osób jest rannych – poinformowało Ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych i likwidacji skutków klęsk żywiołowych.

W czwartek w kopalni „Północna” (Siewiernaja) doszło do zasypania chodnika na głębokości 748 m pod ziemią. 80 górników ewakuowano. Los 26 górników jest wciąż nieznany.

Prowadzona od piątku akcja ratownicza jest utrudniona faktem, że doszło do zawałów w trzech różnych miejscach, a pokłady wypełnione są gęstym dymem – poinformowała agencja RIA Nowosti.

Agencja TASS podała, że była to już druga eksplozja od momentu rozpoczęcia akcji ratunkowej. „Istnieje wysokie prawdopodobieństwo kolejnego wybuchu” – zaznaczono w komentarzu.

Zgodnie z informacjami udzielonymi w niedzielę rano przez Ministerstwo ds. obrony cywilnej, sytuacji nadzwyczajnych i likwidacji skutków klęsk żywiołowych, w momencie wybuchu pod ziemią znajdowało się 77 osób – 38 pracowników służb ratunkowych i 39 górników.

Przyczyny eksplozji nie są znane. Akcja ratunkowa została wstrzymana – podaje TASS.

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl