Autorstwa TUBS - Praca własna Ta ^specifik^ z W3C grafika wektorowa została stworzona za pomocą Adobe Illustrator. Ten plik został załadowany za pomocą narzędzia Commonist. Ten obraz wektorowy zawiera elementy, które zostały zaczerpnięte lub zaadaptowane z tego pliku: Europe laea location map.svg (przez Alexrk2). Ten obraz wektorowy zawiera elementy, które zostały zaczerpnięte lub zaadaptowane z tego pliku: BlankMap-World6.svg (przez Canuckguy). Ten obraz wektorowy zawiera elementy, które zostały zaczerpnięte lub zaadaptowane z tego pliku: Azerbaijan location map.svg (przez Uwe Dedering). Ten obraz wektorowy zawiera elementy, które zostały zaczerpnięte lub zaadaptowane z tego pliku: Moldova location map.svg (przez NordNordWest). Ten obraz wektorowy zawiera elementy, które zostały zaczerpnięte lub zaadaptowane z tego pliku: Cyprus location map.svg (przez NordNordWest). Ten obraz wektorowy zawiera elementy, które zostały zaczerpnięte lub zaadaptowane z tego pliku: Georgia location map.svg (przez NordNordWest)., CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=14629759

Mołdawia: do tymczasowych ośrodków dla uchodźców trafiło ponad 4,2 tys. Ukraińców

Do tymczasowych ośrodków dla uchodźców w Mołdawii trafiło w czwartek, czyli w pierwszym dniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, ponad 4,2 tys. osób – podały władze w Kiszyniowie. Przybysze zamieszkali w namiotach wojskowych.

Prezydent Mołdawii Maia Sandu w czwartkowym komunikacie opublikowanym na Twitterze poinformowała, że przybysze z Ukrainy dotarli do dwóch tymczasowych ośrodków dla uchodźców.

Sprecyzowała, że działają one w przygranicznej miejscowości Palanca na południu, a także w mieście Ocnita przy północnej granicy z Ukrainą.

„Nasze granice są otwarte dla obywateli Ukrainy, którzy chcieliby skorzystać z bezpiecznego tranzytu lub u nas pozostać” – napisała prezydent Maia Sandu.

Jak wynika z szacunków MSW Mołdawii, na które powołuje się portal kiszyniowskiego dziennika „Ziarul Nacional”, większość przybyłych do tego kraju w czwartek Ukraińców nie zamierza pozostawać tam na stałe. Z ponad 4,2 tys. uchodźców o azyl polityczny w Mołdawii wystąpiło jedynie 108 osób.

W czwartek kolumny rosyjskich wojsk przekroczyły wschodnie, północne oraz południowe granice Ukrainy. W nocy ze środy na czwartek Rosja rozpoczęła ostrzał ukraińskich miast. Celem agresji stały się m.in. Kijów, Charków oraz znajdujące się w obwodzie lwowskim obiekty wojskowe.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl