fot. PAP/EPA

Francuski rząd wysłał do Polski 33 tony pomocy humanitarnej dla Ukraińców

Władze Francji wysłały do Polski 33 tony pomocy humanitarnej przeznaczonej dla ukraińskich uchodźców – ogłosił dziś francuski minister spraw wewnętrznych, Gerald Darmanin. W transporcie znalazły się m.in. namioty, leki i żywność.

Gerald Darmanin zapowiedział też, że na początku tego tygodnia kolejne 30 ton pomocy zostanie wysłane do Mołdawii.

Wysłaliśmy pomoc do Polski, do której uciekły tysiące Ukraińców po tym, gdy ich kraj został najechany przez Rosję – powiedział szef MSW na antenie Radia France 2. W transporcie znajduje się wszystko, co „pomoże powitać tych ludzi w najlepszych warunkach”.

Według Geralda Darmanina we wtorek do Polski mają również dotrzeć dwa samoloty cywilne „wypełnione lekami”.

Francja przedstawi dzisiaj na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ projekt rezolucji mającej „zagwarantować nieograniczony dostęp pomocy humanitarnej, mającej zaspokoić pilne potrzeby ludności pozostającej na Ukrainie” – ogłosił w niedzielę Pałac Elizejski.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl