Ukraina: frekwencja przekroczyła 40 procent

Frekwencja w odbywających się w niedzielę wcześniejszych wyborach parlamentarnych na Ukrainie o godz. 16 (15 czasu polskiego) wyniosła 40,6 proc. – poinformowała Centralna Komisja Wyborcza (CKW) w Kijowie.

Najwięcej osób zagłosowało dotychczas w obwodach: lwowskim i wołyńskim – 49,9 proc., chmielnickim – 48,1 proc. oraz tarnopolskim – 47,8 proc.

Najniższą frekwencję odnotowano w obwodach ługańskim i donieckim (odpowiednio 27 i 25,9 proc.), gdzie trwa konflikt zbrojny z prorosyjskimi separatystami, a także w obwodzie odeskim na południu kraju (29,8 proc.).

Wiceprzewodnicząca CKW Żanna Ustenko-Czorna oświadczyła w niedzielę późnym popołudniem, że mimo trudności z organizacją wyborów w niektórych regionach proces głosowania odbywa się generalnie bez naruszeń.

„Mamy podstawy, by uznać, że wybory się odbyły” – powiedziała.

Ustenko-Czorna oceniła też, że obecne wybory należą do najlepiej zorganizowanych w historii niepodległej Ukrainy.

„Mimo pewnych przykrych faktów, z którymi mamy do czynienia w niektórych regionach, żadna siła polityczna w kraju czy za granicą nie może podważać wyników tych wyborów” – podkreśliła wiceprzewodnicząca ukraińskiej CKW.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl