Strzelanina pod Paryżem, nie żyje policjantka

Mężczyzna uzbrojony w broń automatyczną zastrzelił w czwartek policjantkę w Montrouge na południe od Paryża i ciężko ranił innego funkcjonariusza. Napastnik nadal przebywa na wolności – poinformował francuski minister spraw wewnętrznych Bernarda Cazeneuve. 

Około godz. 8 mężczyzna ubrany w kamizelkę kuloodporną i uzbrojony w pistolet oraz karabin maszynowy otworzył ogień do funkcjonariuszy w Montrouge.

Pierwotnie źródła policyjne twierdziły, że zatrzymano 52-letniego domniemanego sprawcę strzelaniny, ale minister Cazeneuve, który natychmiast udał się na miejsce incydentu, powiedział, że zatrzymano inną osobę.

Stan rannego funkcjonariusza jest ciężki – podaje AFP, powołując się na źródła policyjne.

Mieszkaniec Montrouge, 38-letni Ahmed Sassi, relacjonował, że w miejscu strzelaniny wybuchła panika. „Widziałem policjanta i ubranego w ciemny strój mężczyznę, który biegł”, a potem „postrzelił go z bliskiej odległości i uciekł”. „Widziałem leżącego na ziemi policjanta i jego kolegę, który wzywał pomocy” – powiedział Sassi agencji AFP.

Źródła we francuskich siłach bezpieczeństwa sądzą, że nie ma związku między tą strzelaniną a środowym atakiem na redakcję satyrycznego tygodnika „Charlie Hebdo” w Paryżu, w wyniku którego zginęło 12 osób. Agencja Reutera pisze z kolei, że na tym etapie nie jest jasne, czy wydarzenia te są ze sobą powiązane.

Francuska policja wciąż szuka dwóch braci, podejrzewanych o przeprowadzenie środowego ataku. W czwartek władze upubliczniły zdjęcia 34-letniego Saida i 32-letni Cherifa Kouachich. 18-letni Hamyd Mourad oddał się w ręce policji.

Od środy zaatakowane zostały muzułmańskie obiekty w trzech francuskich miastach. Nikomu nic się nie stało. Meczet w Mans, na zachodzie kraju, obrzucano trzema granatami, sala modlitewna w Port-la-Nouvelle na południu została ostrzelana, a przed barem z kebabem znajdującym się tuż obok meczetu w pobliżu Lyonu, w środkowo-wschodniej części kraju, doszło do wybuchu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl