PAP/EPA

Strasburg: Prezydent E. Macron zaprezentował priorytety francuskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej

Prezydent Francji Emmanuel Macron zaprezentował dziś priorytety półrocznego przewodnictwa jego kraju w Radzie Unii Europejskiej. Wystąpienie francuskiego przywódcy odbyło się na sesji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Francja objęła sześciomiesięczne przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej 1 stycznia. Kraj ten przejął stery po Słowenii, która przewodziła pracom Rady przez ostatnie pół roku. Tak się składa, że prezydencja francuska zbiegła się w czasie z wyborami prezydenckimi we Francji, zaplanowanymi na wiosnę. Dla przemawiającego dzisiaj w PE w Strasburgu obecnego prezydenta Republiki Francuskiej Emmanuela Macrona będzie to czas wyzwań.

Francuski prezydent zapewnił w Parlamencie Europejskim, że prezydencja jego kraju będzie przez najbliższe sześć miesięcy promować europejskie wartości oraz chronić zasadę praworządności. Praworządność nazwał „owocem historii”, o którą nie walczy – jak podkreślił – jedynie Bruksela. Europa – w jego oczach – ma być mocarstwem demokratycznym.

Dawid Nahajowski/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl