M. Valls: Zamachowiec z Nicei związany z radykalnym islamizmem

Premier Francji Manuel Valls oświadczył dziś wieczorem, że zamachowiec z Nicei był ,,terrorystą bez wątpienia powiązanym z radykalnym islamizmem w taki czy inny sposób”.

„Tak, to jest akt terroru i zobaczymy, jakie są powiązania z organizacjami terrorystycznymi” – powiedział Valls w telewizji France 2.

Francuski premier dodał, że jest pewien, iż „wygramy wojnę przeciwko terroryzmowi i radykalnemu islamowi”.

Szef rządu zaprzeczył zarazem, by były jakiekolwiek niedociągnięcia w działaniach służb bezpieczeństwa w Nicei. Dyspozycje w kwestii bezpieczeństwa, wydane na pokaz sztucznych ogni z okazji święta 14 lipca, były takie same jak podczas karnawału w Nicei czy niedawnych piłkarskich mistrzostw Europy – zapewnił premier.

„Daliśmy siłom bezpieczeństwa wszelkie środki, jakich potrzebują” – podkreślił, dodając, że w ciągu minionych trzech lat udaremniono 15 prób ataków. Wyraził obawę, że liczba ofiar śmiertelnych w Nicei może wzrosnąć.

W ataku, gdy w tłum na nicejskiej promenadzie wjechała w czwartek wieczorem ciężarówka, zginęło ponad 80 osób. Ustalono, że kierowcą był 31-letni obywatel Tunezji, mieszkający w Nicei, Mohamed Lahouaiej Bouhlel.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl