Kukiz’15 chce zmiany w polityce migracyjnej

Posłowie z ugrupowania Kukiz‘15 mówią, że ustawa antyterrorystyczna nie zapewni bezpieczeństwa Polakom. Potrzebna jest zmiana polityki migracyjnej – twierdzą politycy tej partii.

Po tragedii we Francji politycy z Kukiz‘15 podkreślają, że Europa musi bardziej restrykcyjnie podchodzić do kwestii migracji.

Poseł Jakub Kulesza zwrócił uwagę, że we Francji od ponad 10 lat obwiązuje ustawa antyterrorystyczna, a pomimo to w tym kraju dochodzi do zamachów.

– Polska i Polacy dla poczucia bezpieczeństwa potrzebują przemyślanej polityki migracyjnej. W związku z tym, z uwagi na bezczynność rządu w zakresie wycofania się z decyzji o przyjmowaniu kwot imigrantów,  wzywamy obywateli i zachęcamy do przyłączenia się do zbiórki podpisów pod referendum w tej sprawie. Jako klub Kukiz‘15 prowadzimy taką zbiórkę od kilku miesięcy. Zebraliśmy już 300 tys. podpisów, brakuje nam 200 tys. Wierzymy, że dla bezpieczeństwa ważniejsza jest przemyślana polityka migracyjna, a referendum w sprawie przyjmowania kwot imigrantów przysłuży się zwiększeniu bezpieczeństwa Polski – zaznaczył Jakub Kulesza.

Z kolei poseł Bartosz Jóźwiak (Kukiz‘15) podkreślił, że tragedia we Francji jest pokłosiem procesu asymilacji różnokulturowych grup, który dziś się rozsypuje.

„Jego efekty i założenia podstawowe były zupełnie błędne” – wskazuje polityk.

– Mamy nadzieję, ze tragedia, która wydarzyła się w Nicei, będzie ostatnią kroplą, która przeleje czarę goryczy i pozwoli otworzyć oczy włodarzom Europy – powiedział Bartosz Jóźwiak.

Podczas obchodów Dnia Bastylii ciężarówka wjechała w tłum ludzi zgromadzonych na promenadzie w Nicei. W zamachu terrorystycznym zginęły 84 osoby, ponad 200 zostało rannych, kilkadziesiąt jest w stanie krytycznym. Wśród zabitych są ofiary z Polski. Rząd w Paryżu ogłosił trzydniową żałobę narodową.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl