wojsko polskie

fot. PAP/Tomasz Gzell

Obchody Święta Wojska Polskiego

Minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, przedstawił plan obchodów Święta Wojska Polskiego i zaprosił do udziału w obchodach. Uroczystości z okazji kolejnej rocznicy zwycięstwa nad bolszewicką Rosją w Bitwie Warszawskiej odbędą się 14 i 15 sierpnia.

Szef MON powiedział, że tegoroczne obchody święta będą przebiegały pod hasłem „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Mariusz Błaszczak dodał, że atrakcje związane z pokazem umiejętności wojskowych i sprzętu będą zorganizowane na 30 festynach w wielu miejscowościach Polski.

Obchody rocznicy odbędą się m.in. w miejscu walk z 1920 r. w Ossowie, gdzie 14 sierpnia zaplanowano apel, a na cmentarzu powązkowskim uroczysty capstrzyk.

– 15 sierpnia na Placu Marszałka Piłsudskiego o godz. 12.00 odbędzie się uroczysta zmiana wart. W Warszawie również odbędą się 15 sierpnia pikniki. Zapraszam do tego, żebyśmy wspólnie, jako wspólnota narodowa, odczuwali dumę z tego, jaką postawę przybierali nasi przodkowie. Żebyśmy wspólnie odczuwali dumę, że ta spuścizna historyczna jest cechą, wokół której kształtowane są postawy dzisiejszych żołnierzy Wojska Polskiego – powiedział Minister Mariusz Błaszczak.

Przed kilkoma dniami szef MON poinformował, że nie będzie defilady 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego ze względu na zagrożenie epidemiczne. Na piknikach zostanie wystawiony sprzęt wojskowy, będzie też możliwość rozmowy z żołnierzami. Mają także działać mobilne punkty szczepień oraz kuchnie polowe.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl