Szef MON: Dzielenie się dobrem i poświęcanie się innym – symbol służby wojskowej

Dzielenie się dobrem z innymi oraz poświęcanie się innym jest dla mnie symbolem i kwintesencją służby wojskowej – powiedział w piątek szef MON Mariusz Błaszczak. Podziękował też żołnierzom, którzy zaangażowali się w ogólnopolską zbiórkę krwi „SpoKREWnieni Służbą”.

„Dzielenie się dobrem z innymi, poświęcanie się innym jest dla mnie symbolem służby wojskowej, to kwintesencja służby żołnierskiej” – powiedział Mariusz Błaszczak podczas piątkowego spotkania z żołnierzami z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Szef MON nawiązał też do ogólnopolskiej zbiórki krwi w hołdzie Żołnierzom Wyklętym „SpoKREWnieni Służbą”, którą zainicjował jeszcze jako szef MSWiA.

„Bardzo dziękuję za to, że w ciągu trwania tegorocznej edycji akcji, ponad 3,5 tys. żołnierzy oddało 1700 litrów krwi. To jest wielka sprawa, to jest rzecz, która uratuje życie wielu osobom” – podkreślił.

Marusz Błaszczak złożył też życzenia wielkanocne wojskowym i ich rodzinom.

„Oby święta były spokojne, radosne, spędzone w gronie najbliższych” – powiedział szef MON.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl