fot. PAP/Marcin Bielecki

Gen. Joks nowym szefem sztabu wielonarodowej dywizji w Elblągu

Generał brygady Adam Joks został wyznaczony na stanowisko szefa sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu – poinformowało MON.

Tego dnia wcześniej resort podał, że dotychczasowy szef sztabu płk Robert Orłowski, który pełnił obowiązki od listopada ub. r., został odwołany i przeniesiony do rezerwy kadrowej.

Według stacji RMF FM mężczyzną zatrzymanym przez policję za składanie seksualnych propozycji 14-latce, jest wysoki oficer wojska z wielonarodowej dywizji w Elblągu. Potwierdziła to PAP policja w Grudziądzu.

MON nie potwierdziło natomiast, czy chodzi o płk. Orłowskiego. Żandarmeria Wojskowa, która przejęła sprawę, także nie udzieliła takiej informacji.

Gen. Joks był dotychczas szefem zarządu Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, wcześniej dowodził 6. Brygadą Powietrznodesantową w Krakowie, Centralną Grupą Wsparcia Współpracy Cywilno-wojskowej CIMIC w Kielcach, służył w Dowództwie Wojsk Lądowych, a także w dowództwie wielonarodowej dywizji w Iraku.

Utworzenie w Elblągu Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód wiąże się z sojuszniczą operacją wsparcia wschodniej flanki. Będą mu podporządkowane brygady złożone z batalionowych grup bojowych NATO stacjonujących w regionie.

PAP/RIRM

drukuj