fot. PAP/Tomasz Gzell

Min. M. Błaszczak: Rada Modernizacji Technicznej sprawi, że decyzje dotyczące zakupu sprzętu będą szybko podejmowane bez zbędnego przedłużania formalności

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, oświadczył, że po sześciu latach rządów Prawa i Sprawiedliwości Wojsko Polskie jest lepiej wyposażone i spełnia wymagania współczesnego pola walki. Szef resortu siłowego przemawiał dziś podczas konferencji „Defence24 Day”. W swoim wystąpieniu mówił o modernizacji Wojska Polskiego dokonującej się w ostatnich latach.

Minister wskazał m.in. na podpisane w tym roku umowy dotyczącej zakupu zestawów systemu obrony powietrznej w ramach programu Narew, okrętów dla marynarki w ramach programu „Miecznik” i decyzję o zakupie czołgów „Abrams”. Min. Mariusz Błaszczak poinformował też o reformie systemu zakupów uzbrojenia.

– Nowy system będzie się opierał na dwóch nowych podmiotach, czyli Radzie Modernizacji Technicznej – której pierwsze posiedzenie odbyło się wczoraj – oraz Agencji Uzbrojenia, która rozpocznie swoją prace 1 stycznia 2022 roku. Rada Modernizacji Technicznej sprawi, że decyzje dotyczące zakupu sprzętu będą podejmowane szybko bez zbędnego przedłużania formalności. W ten sposób przełamujemy impas, który bardzo często pojawiał się podczas realizowania procedur zakupowych – powiedział szef resortu obrony narodowej.

Konferencja „Defence24 Day” to wiodące spotkanie branży obronnej i sektora bezpieczeństwa poświęcone strategicznym aspektom obronności państwa.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl