fot. pixabay.com

Gdańsk: CBŚP i KAS przejęły 10 mln nielegalnych papierosów

Krajowa Administracja Skarbowa i funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przejęli w gdańskim porcie nielegalny transport nadany z Chin. Kontenery, z deklarowanym ładunkiem plecaków, miały trafić na Ukrainę. Pod legalnym towarem ujawniono 10 milionów sztuk nielegalnych papierosów. Ich wartość to 7,5 mln złotych.

Nadkom. Iwona Jurkiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji przekazała, że funkcjonariusze CBŚP wspólnie z pomorską Krajową Administracją Skarbową uzyskali informację, że do Polski może przypłynąć ładunek nielegalnych papierosów.

„Wymiana informacji i współpraca pomiędzy służbami pozwoliła ustalić kontener zawierający nielegalny towar na terenie portu w Gdańsku. Według dokumentacji przewozowej, nadany w Chinach ładunek, miały stanowić plecaki, które następnie drogą lądową miały trafić na Ukrainę” – wyjaśniła nadkom. Iwona Jurkiewicz.

Dzięki urządzeniom skanującym zapewnionym przez KAS, funkcjonariusze potwierdzili podejrzenia i otworzyli kontener, którego zawartość odbiegała od deklarowanej w dokumentach.

„Wewnątrz kontenera, za kartonami z plecakami, znajdowały się paczki z papierosami. W kontenerze zabezpieczono 10 mln nielegalnych papierosów, opatrzonych znakami znanej marki tytoniowej. Wartość przejętego ładunku to 7,5 mln zł, a gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 12 mln zł” – podała Anita Wielanek, rzecznik szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni wspólnie z Prokuraturą Rejonową Gdańsk-Śródmieście.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl