Wielkopolskie: KAS i CBŚP przejęły niemal 5 mln sztuk nielegalnych papierosów

Dzięki współpracy KAS i CBŚP przejęto blisko 5 mln sztuk nielegalnych papierosów, wartych około 3,5 mln zł. Gdyby ten towar trafił na rynek, Skarb Państwa poniósłby straty rzędu ponad 5 mln zł – poinformowała w piątek PAP rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

„Papierosy zatrzymano w trakcie wspólnych działań kontrolnych na terenie gminy Stare Miasto. Funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Kalisza wspólnie z policjantami kaliskiego Wydziału Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd w Poznaniu znaleźli w dostawczym mercedesie blisko 1,4 mln sztuk papierosów różnych marek bez znaków akcyzy” – poinformowała w piątek PAP rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu Małgorzata Spychała-Szuszczyńska.

Jak dodała, w trakcie prowadzonych czynności ustalono, że załadunek „trefnego” towaru mógł mieć miejsce w położonym niedaleko magazynie użytkowanym przez kierującego pojazdem.

„Decyzja o przeszukaniu magazynu okazała się strzałem w dziesiątkę. Kontrolujący znaleźli w nim ponad 3,6 mln sztuk papierosów bez akcyzy. Były to te same marki tytoniowe, co zabezpieczone wcześniej w mercedesie. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 5 mln sztuk nielegalnych papierosów. Gdyby ten towar trafił na rynek, Skarb Państwa poniósłby straty rzędu ponad 5 mln zł” – podała Spychała-Szuszczyńska.

Rzeczniczka wskazała, że kierowcy pojazdu przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego tzw. paserstwa akcyzowego. Do sprawy zabezpieczono także samochód służący do transportu nielegalnego towaru.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl