Poszukiwania chłopca z Podkarpacia z udziałem WOT zakończone sukcesem

Poszukiwania 12-letniego Daniela z miejscowości Izdebki prowadzone od wtorku zakończyły się sukcesem. 

W poszukiwania 12-latka zaangażowało się prawie tysiąc osób: strażacy, ratownicy GOPR, funkcjonariusze policji, straży granicznej oraz mieszkańcy. Powiększający się rejon poszukiwań oraz ryzyko zagrożenia życia chłopca 15 listopada br. skłoniły komendanta wojewódzkiego Policji w Rzeszowie do skierowania wniosku o wsparcie działań przez żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Por. Witold Sura, rzecznik wojskowej formacji poinformował, że decyzja była natychmiastowa.

„Zaledwie w 90 minut od wezwania blisko 100 „Terytoriasów” z 35 Batalionu Lekkiej Piechoty z Sanoka wchodzącego w skład 3PBOT stawiło się w trybie alarmowym do wsparcia akcji poszukiwawczej. Jak wiemy finał poszukiwań zakończył się szczęśliwie dla chłopca, rodziny, mieszkańców, jak również wszystkich służb biorących udział w akcji. Dla nas, żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, był to sprawdzian stawiennictwa i gotowości do nagłego podjęcia działań, z którego „Terytorialsi z Podkarpacia wywiązali się bardzo dobrze” – zaznaczył Witold Sura.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl