Napływać będzie ciepłe powietrze

Jak informuje IMGW, Europa północna i częściowo zachodnia znajdą się pod wpływem niżu znad Morza Norweskiego. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie klin Wyżu Azorskiego.

Polska pozostanie w jego zasięgu. Napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie, tylko północno-zachodnia część kraju znajdzie się w nieco chłodniejszym powietrzu polarno-morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północnym zachodzie i na zachodzie okresami wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu, możliwe lokalnie burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. na północnym wschodzie i północy do 29 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni. W rejonach burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu, możliwe lokalne burze, stopniowo zanikające. Temperatura minimalna od 11 do 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, przeważnie południowo-zachodni. W rejonach burz porywy wiatru do 65 km/h.

We wtorek na krańcach południowo-wschodnich zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze, zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, przelotne opady deszczu i lokalne burze, zwłaszcza na Lubelszczyźnie i w Małopolsce. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 18 st. na północnym zachodzie do 30 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, przeważnie zachodni. W rejonach burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 15 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W dzień zachmurzenie umiarkowane, początkowo okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl