Seria zamachów bombowych w Nigerii

Kolejne ataki bombowe w Nigerii. Około 50 osób nie żyje, a wiele zostało rannych w wyniku eksplozji dwóch bomb na targu w mieście Gombe na północnymwschodzie kraju. Do tej pory nikt nie przyznał się do zamachu, jednak o jego przeprowadzenie podejrzewani są dżihadyści z Boko Haram.

Do ataku doszło wczoraj około godziny 18.30 czasu polskiego. Zdaniem świadków eksplodowała wtedy pierwsza bomba, pięć minut później wybuchła druga. Czerwony Krzyż poinformował, że śmierć poniosło około 50 osób, a 70 zostało rannych.

Byliśmy na rynku gdy nagle zobaczyliśmy samoloty, w mniej niż pięć minut usłyszeliśmy głośny wybuch. Większość ludzi myślała, że to wybuchające opony. Kilka sekund później widzieliśmy ciała na ziemi. Ludzie zaczęli uciekać. Nie było innego wybuchu, który zabiły więcej ludzi. Następnie odważyliśmy się, aby rozpocząć ewakuację rannych do szpitala – powiedział Awalu Yakubu, świadek zdarzenia.

W ostatnich latach w Gombe doszło do kilku ataków bombowych przeprowadzonych przez dżihadystów z Boko Haram. Islamistyczna partyzantka dąży do przejęcia władzy w Nigerii, korzystając ze słabości rządu centralnego. Chce wprowadzić w Nigerii prawo szariatu, które obowiązuje już w dwunastu stanach kraju. Walczy również o ustanowienie swych rządów na terytoriach innych państw przyległych do Nigerii.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl