IOM: od początku roku na Morzu Śródziemnym zginęło prawie 3 tys. migrantów

Prawie 3 tys. imigrantów i uchodźców zginęło od początku tego roku na Morzu Śródziemnym, a prawie 250 tys. dotarło do Europy – poinformowała Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM).

Rzecznik IOM Joel Millman powiedział, że dokładny bilans ofiar śmiertelnych wynosi 2977. Taką liczbę odnotowano w tym roku wcześniej niż we wcześniejszych latach, kiedy uchodźcy napływali do Europy.

„Trzeci rok z rzędu liczba ofiar śmiertelnych przekracza 3 tysiące. Jednak nigdy nie następowało to tak wcześnie, przed końcem lipca, co jest bardzo alarmujące. Poprzednio stało się to we wrześniu 2014 roku i w październiku 2015 roku” – oświadczył Joel Millman.

Rzecznik dodał, że od końca marca dziennie ginie ok. 20 migrantów, głównie obywateli krajów Afryki Subsaharyjskiej płynących z Libii do Włoch.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl