Czuwanie modlitewne w intencji imigrantów

Na Jasnej Górze w nocy odbyło się czuwanie modlitewne w intencji polskich emigrantów i ich duszpasterzy.

Czuwanie rozpoczęło się wczoraj o godzinie 18:00 w auli o. Kordeckiego. Mszy św. o północy przewodniczył Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji ks. bp Wiesław Lechowicz.

Była to także okazja do dziękczynienia i modlitwy w intencji nowo powstałego biura w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, zajmującego się sprawami emigrantów i ich duszpasterstwa.

– W tym roku czuwanie było z jednej strony dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II – także wielkiego polskiego emigranta, a z drugiej strony, była to wielka modlitwa wzniesiona do Boga w intencji wszystkich Polaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny. Na czuwanie przybyli Polacy nie tylko z Polski, ale też ze środowisk polonijnych. Zresztą każdego roku są grupy z Niemiec, Węgier, Białorusi, Anglii. Ludzie łączą się w kościołach na wspólnej modlitwie, na takim wielkim czuwaniu za wszystkich, którzy czują się Polakami, a poprzez różne okoliczności musieli opuścić ojczyznę i żyją w różnych krajach świata – powiedziała siostra Edyta Rychel, ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla.

Czuwanie po raz 29. organizowali Chrystusowcy i Siostry Misjonarki Chrystusa Króla. Ci, którzy nie mogli przybyć do Częstochowy osobiście, mieli możliwość duchowego włączenia się w pielgrzymkę, poprzez transmisje w Radiu Jasna Góra, Radiu Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl