Mary Wagner zakończyła wizytę w Polsce

Mary Wagner (kanadyjska obrończyni życia) zakończyła wizytę w Polsce. Działaczka pro-life dwa tygodnie spędziła w naszym kraju dzieląc się swoim świadectwem. Mary Wagner za obronę życia i przekonywanie kobiet do zaniechania tzw. aborcji spędziła w areszcie blisko dwa lata.

Mary Wagner na warszawskim lotnisku żegnała grupa obrońców życia. 38-letnia kanadyjka otrzymała album ze zdjęciami, m.in. z pierwszych chwil jej pobytu w Polsce. Jak sama mówiła – czas spędzony w naszej ojczyźnie był dla niej niezwykłymi rekolekcjami. Mary Wagner spotykała się z różnymi osobami, zarówno z duchownymi, jak i świeckimi; dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Brała też udział w marszu dla życia w Dębicy.

Odwiedziła również Radio Maryja, TV Trwam oraz WSKSiM. Kanadyjska katoliczka była również w wielu polskich miastach, w tym m.in. w Toruniu, Rzeszowie, Białymstoku, Szczecinie czy w Krakowie. Jak akcentowała, Sanktuarium w krakowskich Łagiewnikach było dla niej wyjątkowym miejscem.

– To wielki dar dla mnie, że mogę tu być. Jest to wielkie błogosławieństwo i odczytuje, że jest wpisane w moją misję, jako wyraźny wyraz woli Bożej, że zanim przystąpię do ponownej działalności na rzecz życia muszę przybyć do Łagiewnik i muszę pokłonić się Siostrze Faustynie, jak również dostać dodatkowy zastrzyk duchowej mocy ze strony Jana Pawła II – powiedziała Mary Wagner.

Polakom nie jest obojętna kwestia obrony życia w Polsce, o czym świadczyły tłumy osób, które pojawiły się na spotkaniach z kanadyjką. Mary Wagner swoją wędrówkę do działalności pro – life rozpoczęła w rodzinie.

– Wychowałam się w bardzo katolickiej atmosferze gdzie pielęgnowano miłość do Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W naszej rodzinie było trzynaścioro dzieci w tym pięcioro adoptowanych. Moi rodzicie byli również aktywni na niwie pro – life już w tych początkowych latach gdy depenalizacja tej zbrodni w Kanadzie. Moja mama angażowała się w różnego rodzaju poradniach, a mój ojciec angażował się na niwie lokalnej sceny politycznej – powiedziała Mary Wagner.

Mary Wagner apelowała o modlitwę w intencji obrony życia, a szczególnie za dzieci, które są zabijane w łonie matki. Kanadyjska katoliczka do Polski przyjechała na zaproszenie Jacka Kotuli – szefa rzeszowskiego oddziału Fundacji PRO – Prawo do Życia. Zapowiedziała też, że na pewno wróci jeszcze do Polski.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl