Mary Wagner na wolności!

Mary Wagner działaczka ruchu pro-life w Kanadzie, która od 23 miesięcy przebywała w areszcie śledczym w Milton jest na wolności.

Sąd orzekł dwuletni okres próbny oraz zakaz zbliżania się przez kobietę do klinik aborcyjnych na odległość mniejszą niż 100 m. Pobyt w areszcie został zaliczony na poczet zasądzonej kary 9 miesięcy więzienia. Obrońca działaczki pro-life dowodził, że działała w stanie wyższej konieczności, broniąc bezbronnych ludzi przed śmiercią.  Sąd odrzucił taką argumentację.

„To jest taka nierozstrzygnięta bitwa, z której Mary Wagner wychodzi niepokonana” – mówi poseł Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczpospolitej.

Z jednej strony ta sprawa jest nierozstrzygnięta, bo sąd uznaje obronę życia za przestępstwo. Niestety, sąd staje po stronie tych, którzy łamią prawa człowieka, a nie po stronie praw ludzkich. Myślę, że ani dla niej, ani dla nas ta sprawa się nie kończy. Jestem pewien, że Mary Wagner będzie wierna sprawie solidarności z tymi, którzy potrzebują pomocy. (…) Sposób argumentacji jest przygnębiający i wskazuje, że współczesne państwa liberalne bardzo często mają na celu totalitarne aspiracje i gwałcą najbardziej elementarne ludzkie prawa – zaznaczył poseł Marek Jurek.

Mary Wagner była oskarżona o naruszanie „stref ochronnych” wokół klinik aborcyjnych w Toronto, gdzie dokonuje się tzw. aborcji, czyli zabijania dzieci na żądanie. Modliła się tam i próbowała przekonywać kobiety, by nie zabijały dzieci. Przypłaciła to więzieniem.

Wyrazy solidarności z Mary Wagner napływały z całego świata, w tym z Polski. Wsparcie z naszego kraju przekazały liczne organizacje pro-life oraz posłowie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl