Mary Wagner spotka się z mieszkańcami Lublina

Kanadyjska obrończyni dzieci nienarodzonych Mary Wagner ponownie zawitała do Polski. Dziś wieczorem spotka się z mieszkańcami Lublina w kościele Nawrócenia św. Pawła.

Wizyta Mary Wagner w Lublinie rozpocznie się o godz. 18.30 Mszą św. w kościele Nawrócenia św. Pawła. Spotkanie wpisuje się w szereg tych, jakie Kanadyjka w najbliższym czasie odbędzie w naszym kraju.

Obrończyni nienarodzonych dzieci przybyła do Polski na zaproszenie Fundacji Pro – prawo do życia. Fundacja chce pobudzić Polaków oraz zachęcić ich do obrony życia i wyrażania sprzeciwu wobec zabijania poczętych dzieci.

Chodzi nam o to, żeby poruszyć Polaków i pokazać, że jeśli będziemy bierni, tak jak przez kilkadziesiąt lat działo się w Kanadzie, to również w Polsce może dojść do takiej sytuacji, że mówienie o tym, że aborcja to zabójstwo, świadczenie publicznie w obronie dzieci przed narodzeniem, będzie kończyło się wsadzaniem ludzi do więzienia – mówi Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro – prawo do życia.

Na spotkania z Mary Wagner przychodzą setki ludzi – dodaje Mariusz Dzierżawski.

– Te setki ludzi są poruszone świadectwem Mary. Oni są poruszeni i pełni entuzjazmu. Chodzi o to, aby przełożyć ten entuzjazm na konkretne działania. Nie chodzi o to, żeby przyjść na spotkanie z Mary i powiedzieć: ,,Ach, jesteś wspaniała”. Chodzi o to, by zastanowić się nad dobrem – podkreślił Mariusz Dzierżawski.

Mary Wagner wielokrotnie protestowała na terenie kanadyjskich klinik aborcyjnych, starając się przekonać znajdujące się w nich kobiety, aby nie zabijały swoich nienarodzonych dzieci. Za swoje działania na rzecz obrony życia była kilkakrotnie więziona – ostatnio w grudniu ubiegłego roku.

Kanadyjska przebywa w Polsce od 22 lipca. Spotkała się już m.in. z mieszkańcami Warszawy i Krakowa, a także uczestniczyła w Światowych Dniach Młodzieży. W najbliższych dniach odwiedzi m.in. Kalisz, Gdańsk i Toruń.

***

Harmonogram najbliższych spotkań Mary Wagner:

03.08.2016 – Lublin, kościół Nawrócenia św. Pawła (oo. Bernardyni); godz. 18:30
04.08.2016 – Kalisz, sanktuarium św. Józefa; godz. 17:00
05.08.2016 – Gdańsk, kościół św. Katarzyny (oo. Karmelici); godz. 18:00
06.08.2016 – Toruń, Radio Maryja i TV Trwam w programie „Rozmowy Niedokończone”; godz. 18:15-19:25
07.08.2016 – Rzeszów-Budziwój, kościół Matki Bożej Śnieżnej; godz. 12:00
08.08.2016 – Tarnów, kościół bł. Karoliny Kózkówny; godz. 18:00
09.08.2016 – Zakopane, Krzeptówki, sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej; godz. 18:30
11.08.2016 – Wrocław-Pilczyce, kościół Macierzyństwa NMP; godz. 18:00
12.08.2016 – Siemysłów (diec. wrocławska), kościół parafialny; godz. 17:00

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl