Polska i Panama pomogą chrześcijanom dotkniętym wojną

Polska i Panama będą wspólnie pomagać uchodźcom na Bliskim Wschodzie. To owoc spotkania prezydentów obu krajów w Polsce oraz Światowych Dni Młodzieży. Podczas spotkania młodych Papież apelował o otwartość na potrzeby ludzi zmuszonych do opuszczania swoich domów z powodu wojny i głodu.

Owocem spotkań prezydentów Andrzeja Dudy i Juana Carlosa Vareli jest włączenie się państw w projekt Fundacji SOS dla Życia, która pomaga chrześcijanom na Bliskim Wschodzie. We wrześniu do Jordanii, Libanu i Kurdystanu zostanie wysłane 30 ton produktów, sfinansowanych przez oba kraje. Pomoc ma dotrzeć do wszystkich chrześcijańskich uchodźców. W perspektywie, jest to kolejny polsko-panamski projekt.

Wstępnie rozważana jest także koncepcja budowy farm zbożowych i hodowlanych w Kurdystanie. Dzięki temu uchodźcy mieliby szansę na rozpoczęcie nowego życia i utrzymanie się z własnych zarobków.


TV Tram News/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl