J. Zieliński: program modernizacji służb mundurowych po wakacjach

Najpewniej po wakacjach rząd skieruje do Sejmu program modernizacji służb mundurowych – zapowiedział na antenie TV Trwam wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński.

Resortowy projekt ma obowiązywać w latach 2017-2020. W myśl przepisów w ciągu najbliższych czterech lat do Policji, Straży Pożarnej i Granicznej oraz Biura Ochrony Rządu trafi ponad 6,5 mld zł.

Chcemy, żeby Sejm uchwalił projekt jak najszybciej – mówił w Polskim Punkcie Widzenia na antenie TV Trwam wiceminister Jarosław Zieliński.

– Są uzgodnienia, rząd chce to jak najszybciej przyjąć, pewnie tuż po okresie urlopowym skierować do Sejmu. Mamy nadzieję, że ten program będzie funkcjonował i przyniesie dodatkowe środki na zakup sprzętu, wyposażenia, uzbrojenia, środków transportu, środków łączności, na budowę i modernizację komend i innych obiektów, służących służbom mundurowym i na podwyżki wynagrodzeń. Chcemy podwyższyć wynagrodzenia ze względu na to, że służba funkcjonariuszy jest bardzo odpowiedzialna, a wynagrodzenia, wbrew niektórym opiniom, nie są wysokie, zwłaszcza tych funkcjonariuszy, którzy są na niższych szczeblach kariery zawodowej – zwrócił uwagę Jarosław Zieliński.

Jak przekonują autorzy projektu ustawy, realizacja programu przyczyni się do zwiększenia sprawności, skuteczności i efektywności działania formacji podległych MSWiA, co przełoży się na poprawę bezpieczeństwa publicznego i ochrony obywateli.

O godzinie 12.00 w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie rozpoczęły się obchody święta policji z udziałem wiceministra Jarosława Zielińskiego i komendanta głównego policji Jarosława Szymczyka.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl