Technicy farmaceutyczni rozważają strajk

W Sejmie zbierze się dziś nadzwyczajna podkomisja ds. rozpatrzenia ustawy o prawie farmaceutycznym. Technicy wskazują, że w projekcie nowelizacji potajemnie wprowadzane są zapisy, które uniemożliwią im wykonywanie najprostszych czynności. Nie wykluczają strajku.

Chodzi przede wszystkim o sprzedaż leków czy wyrobów medycznych bez recepty. Technicy wskazują, że te zmiany nie były konsultowane z ich środowiskiem. Farmaceuci są zdeterminowani i nie wykluczają zorganizowania manifestacji przed Sejmem.

– Jeżeli nasze argumenty nie zostaną w żaden sposób przedyskutowane i uwzględnione, wówczas rzeczywiście będziemy przygotowywać się do protestu. Nie może być tak, że prawo w Polsce stanowi się bez konsultacji społecznych i bez poinformowania stron o tym, że taki zapis został dokonany w projekcie ustawy – mówi Dominik Żyro, prezes Związku Zawodowego Techników Farmaceutycznych.

Wnioskodawcami wprowadzenia niekonsultowanych zapisów w projekcie nowelizacji ustawy byli politycy Platformy Obywatelskiej.

RIRM

drukuj