fot. twitter.com/Sejm

Sejm m.in. o rządowych premiach i Fundacji Czartoryskich

Sejm zbierze się dziś na kolejnym dniu posiedzenia. Posłowie omówią m.in. sprawę przyznawania premii przez byłą premier Beatę Szydło, a także będą zadawać pytania o dotacje przyznane na rzecz Fundacji Czartoryskich.

Wspomniane premie zostały przyznane wszystkim członkom rządu i wojewodom. Nie zabraknie także pytań o los Fundacji Czartoryskich i otrzymanej przez nią dotacji od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 500 mln złotych.

Przed południem okaże się, czy Sejm przeprowadzi drugie czytanie w sprawie projektu Prawa i Sprawiedliwości dotyczącego zmian w ustawach o ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym. Mają one dotyczyć dwustopniowej procedury konsultacji przy odwołaniu prezesa lub wiceprezesa sądu, a także zakładają zrównanie wieku przejścia w stan spoczynku zawodowego kobiet i mężczyzn sędziów do 65 lat.

Wieczorem odbędzie się także głosowanie w sprawie wyrażenia zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego. Prokuratura chce mu postawić zarzuty o charakterze korupcyjnym.

TV Trwam News/RIRM

drukuj