11 listopada Sejm zostanie otoczony modlitwą różańcową

Otoczmy Sejm różańcem i zawierzmy ojczyznę Matce Bożej – zachęcają organizatorzy Krucjaty Różańcowej, która odbędzie się 11 listopada.  Krucjata odbywa się już po raz siódmy. Polacy modlą się za ojczyznę wierną Bogu i Ewangelii. Wraz z Matką Bożą – Królową Polski, proszą o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego. Marsz Niepodległości w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości rozpocznie Msza św. i właśnie modlitwa różańcowa.

Dr Grzegorz Senatorski, uczestnik Krucjaty Różańcowej, podkreśla, że modląc się wspólnie na różańcu, odpowiadamy na prośby Matki Bożej o modlitwę za Polskę.

– Modlitwa różańcowa jest – jak się wydaje – w tej chwili po Mszy św. główną modlitwą Kościoła. Być może to jest właśnie treść III tajemnicy fatimskiej. Wielokrotnie Matka Boża w tych dużych swoich uznanych przez Kościół objawieniach, także w Gietrzwałdzie, żądała, żeby odmawiać różaniec za ojczyznę i to jest nawiązanie do Gietrzwałdu, do wszystkich historii naszego kraju, gdzie wtedy, kiedy się modliliśmy na różańcu, zwyciężaliśmy z wrogiem i mogliśmy budować państwo, które jest przyjazne dla prowadzenia naszych dzieci do Boga i nas samych – powiedział dr Grzegorz Senatorski.

Wspólna modlitwa w dniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpocznie się przed Sejmem o godzinie 11.00.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl