fot. PAP/Leszek Szymański

G. Długi: Opozycja histeryczna jest zainteresowana wyłącznie hucpą medialną i zwalnianiem pracy Sejmu

„Opozycja histeryczna jest zainteresowana tylko i wyłącznie hucpą medialną, awanturą, krzykiem i zwalnianiem pracy Sejmu. […]Znowu kolejny dzień, będzie poświęcony tylko na jałowe przekrzykiwania się, to nie ma najmniejszego sensu” – mówił poseł Grzegorz Długi z Kukiz’15 odnosząc się do złożonego przez Platformę Obywatelską wniosku ws. konstruktywnego wotum nieufności dla rządu premier Beaty Szydło.

Poseł podkreślił, że Kukiz’15 nie popiera wniosku PO przeciwko rządowi.

Nie dałem wotum zaufania, ale nie widzę powodu, by w tej chwili głosować przeciwko rządowi PiS, bo efektem będzie wzmocnienie Schetyny – mówił poseł Paweł Kukiz. Lider partii Kukiz’15 – w jednej ze stacji radiowych – nie wykluczył, że wstrzyma się od głosu podczas piątkowego głosowania nad wotum nieufności wobec rządu PiS.

Krytykować można rząd za konkretne decyzje, a nie rząd jako taki. Piątkowe głosowanie to hucpa polityczna na koszt Polaków – wskazał poseł Grzegorz Długi z Kukiz’15.

– Opozycja histeryczna jest zainteresowana tylko i wyłącznie hucpą medialną, awanturą, krzykiem i zwalnianiem pracy Sejmu. Bierzmy pod uwagę, że w okresie grudniowym od stycznia, de facto do lutego udało się opozycji histerycznej zablokować Sejm na 1,5 – 2 miesiące. Teraz znowu kolejny dzień, będzie poświęcony tylko na jałowe przekrzykiwania się, to nie ma najmniejszego sensu. Oczywiście mają takie prawo[…], taki mamy system prawny i system konstytucyjny, który pozwala składać tego rodzaju wnioski. Wobec tego, jak pozwala to składają, ale to nie oznacza, że musimy popierać tę stratę czasu – podkreślił poseł Kukiz’15.

Sejm będzie debatował nad wnioskiem o wotum nieufności wobec rządu w piątek w godzinach 9.00 – 12.00 – tego samego dnia odbędzie się głosowanie.

Kandydatem Platformy na premiera jest lider partii Grzegorz Schetyna. We wniosku PO formuje zarzuty wobec większości członków obecnej Rady Ministrów m.in. szefów Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, czy Ministerstwa Sprawiedliwości.

RIRM

drukuj