fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

Podkomisja smoleńska przedstawi dziś w Sejmie informację nt. swojej działalności

Posłowie wysłuchają dziś informacji nt. działalności podkomisji ds. ponownego zbadania przyczyn i okoliczności wypadku samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem.

W tej sprawie na wniosek posłów opozycji zbierze się po południu sejmowa Komisja Obrony Narodowej. O szczegółach mówi wiceszef resortu obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.

– O godz. 16.30 odbędzie się posiedzenie sejmowej Komisji Obrony Narodowej, podczas której zostanie przedstawiona informacja posłom z komisji na temat działalności Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, tzw. podkomisji do zbadania wypadku z 10 kwietnia 2010 roku. Jest to posiedzenie zwołane na żądanie posłów opozycji, więc należy się spodziewać szeregu pytań na temat działalności tejże podkomisji. Jestem przekonany, że przewodniczący komisji pan minister Antoni Macierewicz, który będzie również uczestniczył w tym posiedzeniu, udzieli wszelkich informacji nt. działalności komisji – podkreśla Wojciech Skurkiewicz.    

Antonii Macierewicz w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja zapowiedział, że w trakcie obrad zostaną przedstawione informacje dot. raportu końcowego z prac podkomisji.

Tzw. komisja smoleńska funkcjonuje od 2016 roku. Antonii Macierewicz stanął na jej czele w roku 2018.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie rządowego samolotu zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński. Delegacja udawała się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl