fot. twitter.com/MarekKuchcinski

M. Kuchciński: 30 sierpnia – dodatkowe posiedzenie Sejmu

30 sierpnia odbędzie się dodatkowe posiedzenie Sejmu; Izba tego dnia uczci m.in. pamięć ofiar II wojny światowej, w przededniu 80. rocznicy jej wybuchu – poinformował w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała w środę dziennikarzom, że uchwała ws. 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej nie będzie jedynym punktem zaplanowanego na koniec sierpnia posiedzenia. Podkreśliła jednocześnie, że nie podjęto jeszcze decyzji, czym wówczas zajmą się posłowie.

Według portalu 300polityka.pl, 30 sierpnia Sejm miałby wybrać też nowego prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

Portal zwrócił uwagę, że termin na składanie marszałkowi Sejmu kandydatur na nowego prezesa NIK upływa 28 lipca, a ostatnie posiedzenie Sejmu – przed wakacyjną przerwą – zaplanowane jest w dniach 17-19 lipca. Dlatego właśnie – jak wskazuje 300polityka.pl – ma się odbyć dodatkowe posiedzenie Izby.

Obecny prezes NIK, Krzysztof Kwiatkowski, rozpoczął sześcioletnią kadencję 27 sierpnia 2013 r. Swoje obowiązku pełni do czasu objęcia stanowiska przez nowego szefa Izby.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl