Przed Sejmem zostanie odmówiony różaniec w intencji Ojczyzny i pełniących władzę w Polsce

W przypadającą dziś 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości Sejm zostanie otoczony Różańcem Świętym. Już po raz siódmy zgromadzeni przed gmachem podejmą wspólną modlitwę w intencji Ojczyzny i pełniących władzę w Polsce.

Inicjatywa rozpocznie się od uroczystej Mszy św. sprawowanej za Polskę. Po Eucharystii wierni odmówią różaniec, a następnie przejdą pod Rondo Romana Dmowskiego, gdzie wezmą udział w marszu.

Dr Grzegorz Senatorski, uczestnik Krucjaty Różańcowej, wskazuje, że wspólny różaniec to odpowiedź na prośby Matki Bożej o modlitwę za Polskę.

– Modlitwa różańcowa jest– jak się wydaje w tej chwili – po Mszy świętej, główną modlitwą Kościoła. Być może to jest właśnie treść Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej. Wielokrotnie Matka Boża w tych dużych, uznanych przez Kościół objawieniach, także w Gietrzwałdzie, żądała, żeby odmawiać różaniec za ojczyznę. To jest nawiązanie do Gietrzwałdu, do historii naszego kraju, Polski. Gdy modliliśmy się na różańcu, zwyciężaliśmy z wrogiem i mogliśmy budować państwo, które jest przyjazne dla prowadzenia naszych dzieci i nas samych do Boga – podkreśla dr Grzegorz Senatorski.  

Wspólna modlitwa różańcowa rozpocznie się przed Sejmem o godzinie 11.00.

RIRM

drukuj