fot. PAP/Rafał Guz

Sejm: Politycy PO kontra PiS

Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński apeluje do polityków PO o „zachowanie odpowiednich granic debaty sejmowej”. Grzegorz Schetyna z PO wnioskował do marszałka Sejmu, aby Konwent Seniorów zajął się wypowiedzią prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Były premier – jak powiedział Schetyna – miał podzielić Polskę na współpracowników gestapo i tych, którzy czczą dziedzictwo AK.

Poseł Joachim Brudziński apelował do polityków PO, aby nie wprowadzali Polaków w błąd. Jednocześnie zwrócił uwagę, że Grzegorz Schetyna wykazuje się hipokryzją.

Przypomnę Panu posłowi Schetynie, że nie protestował, kiedy z tej mównicy pod adresem PiS padały oskarżenia, kiedy mówiliście o brunatnych koszulach. Nie protestował, kiedy na marszu zorganizowanym przez PO i Petru Polaków nazywano szaleńcami. Nie protestował, kiedy jego przyjaciel z wojska obrażał Polaków i Polki, mówiąc o moherowych beretach. I po raz kolejny, z tej mównicy sejmowej, padają kłamliwe słowa pod adresem Jarosław Kaczyńskiego – powiedział w Sejmie poseł Joachim Brudziński.

Ataki polityków PO na rząd Zjednoczonej Prawicy nasiliły się po tym, jak w największej partii opozycyjnej rozpoczęła się walka o fotel przewodniczącego. Kandydatami na szefa PO są: Grzegorz Schetyna i Tomasz Siemoniak.

RIRM

drukuj