fot. PAP/Rafał Guz

PO szykuje projekt „Polska Obywatelska 2.0”

Nowe rozwiązania w zakresie podatków, relacji pracodawca-pracobiorca czy finansowania samorządów to elementy programu „Polska Obywatelska 2.0”. Działacze Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli, że przedstawią go 24 września.

Obecnie trwa cykl regionalnych Konferencji Programowych Platformy Obywatelskiej. Wczoraj jedna z nich odbyła się w Gdańsku.

Wiceprzewodniczący Platformy i szef zespołów programowych Tomasz Siemoniak powiedział, że nowy program musi doprowadzić PO do zwycięstwa po wyborach oraz naprawiać to, co Prawo i Sprawiedliwość niszczy.

Poseł PiS-u Marek Suski mówi, że Platforma Obywatelska powinna przypomnieć sobie własne rządy.

– Gdyby tak Platforma trochę „uderzyła się we własne piersi” to przypomniałaby sobie, jak ówczesna pani premier „błądziła” gdzieś po dywanach, z czego później drwiła cała Europa oraz jak Donald Tusk łatwo rezygnował z polskich interesów na rzecz interesów innych państw. Skończyło się to ominięciem nas projektu Nord Stream czy likwidacją polskich stoczni. Jeżeli PO uważa, że PiS coś niszczy, to trzeba powiedzieć, że my staramy się odbudować to, co zniszczyła Platforma. Według PO to zniszczenie ich dorobku, ja uważam, że to był antydorobek i to należy zmienić – podkreśla Marek Suski.

Kolejna konferencja programowa PO ma się odbyć w sobotę we Wrocławiu.

RIRM

drukuj