Nowy ambasador Polski przy RB ONZ

W ciągu kilku tygodni poznamy nazwisko nowego ambasadora Polski przy Organizacji Narodów Zjednoczonych – zapowiedział w rozmowie z naszą redakcją minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Zmianę wymusza wybór naszego kraju na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa.

Do grona niestałych członków Rady Bezpieczeństwa Polska dołączy od nowego roku.

– W Radzie Bezpieczeństwa będzie pracować pięć państw członków Unii Europejskiej. Dwa stałe państwa to Francja i Wielka Brytania, oraz trójka, czyli Polska, Szwecja i Holandia – podkreślał Witold Waszczykowski.

Rada Bezpieczeństwa to nie tylko prestiż, ale także odpowiedzialność. Dlatego potrzebny jest nowy specjalista, który zastąpi dotychczasowego ambasadora Bogusława Winida – wskazywał w rozmowie z naszą redakcją szef MSZ-u Witold Waszczykowski.

– W czasie obrad Rady wiemy już, że 80 proc. kwestii, które są na agendzie, na porządku dnia, to są kwestie bliskowschodnie i afrykańskie. Tam musi być innego rodzaju ambasador, innego rodzaju specjalista – akcentował minister.

Nazwisko nowego ambasadora poznamy w ciągu kilku tygodni.

– Taka osoba jest już wybrana, jest procedowana. Myślę, że w ciągu kilku tygodni nazwisko zostanie ujawnione – mówił szef MSZ.

Dotychczasowy ambasador Bogusław Winid mocno przyczynił się do wyboru Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa. Teraz czeka na niego odznaczenie prezydenckie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl