fot. Twitter

W Libii odnaleziono masowy grób Koptów

W Libii odnaleziono grób dwudziestu jeden Koptów zamordowanych przez dżihadystów. Egipscy chrześcijanie zostali ścięci na plaży w Trypolisie w  2015 roku.

Prokurator generalny Libii ujawnił, że według wszelkiego prawdopodobieństwa ustalono miejsce, w którym znajdują się zwłoki 21 egipskich Koptów. W 2015 roku zamordowali ich dżihadyści z tzw. Państwa Islamskiego. Rozpoczęto już prace ekshumacyjne.

Odnalezienie tego masowego grobu było możliwe dzięki aresztowaniu człowieka oskarżanego o udział w tej masakrze. Sprawcy sfilmowali rzeź  i zamieścili nagranie  w internecie. Według prokuratora do masakry doszło na plaży przy jednym z hoteli w Syrcie. Ustalono już także kim był operator kamery, który później także zmontował wideo. 21 Koptów zostało już przez Kościół koptyjski ogłoszonych świętymi męczennikami. Ich święto liturgiczne obchodzone jest 15 lutego, w dniu, w którym w internecie pojawiło się wideo pokazujące obcinanie im głów. Słychać na nim, jak w chwili egzekucji niektórzy z zabijanych powtarzali słowa: „Panie Jezu Chryste”.

TV Trwam News/RIRM

drukuj