Apel poseł Sobeckiej ws. Mary Wagner

Poseł PiS-u Anna Sobecka wystosowała apel do szefa MSZ Grzegorza Schetyny o podjęcie działań dyplomatycznych, mających na celu zaprzestanie prześladowania Mary Wagner za jej przekonania przez państwo kanadyjskie. 

Kanadyjska działaczka pro-life została uznana winną zakłócania „działalności gospodarczej”, jaką w świetle tamtejszego prawa jest działanie klinik aborcyjnych.

Mary Wagner, w proteście przeciw zabijaniu nienarodzonych dzieci, modliła się przed kliniką aborcyjną w Toronto i rozdawała białe róże jej pracownikom oraz przychodzącym tam kobietom zamierzającym zabić swoje dziecko.

Poseł Anna Sobecka wskazuje, że do takiego ograniczenia wolności wyrażania poglądów dochodzi w państwie, które uważa się za szczególnie demokratyczne.

– Kanada mianuje się państwem demokratycznym, gdy tym czasem potrzeba aż takiego cierpienia, żeby w tym kraju można było się domagać ratowania dzieci nienarodzonych, przy takiej postawie, jaką przyjęła Mary Wagner. Ze spuszczoną głową siedziała milcząca, bowiem uważa, że dzieci nienarodzone też giną w milczeniu. Jest to obraz tak przejmujący, że po prostu nie mogłam milczeć – podkreśla poseł Anna Sobecka.  

Kara ma zostać orzeczona przez sąd 5 maja.

RIRM

MSZ

Kliknij, aby powiększyć

drukuj

Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl