Polsko-francuskie manewry wojskowe

Od końca kwietnia ok. 300 żołnierzy z francuskiej jednostki pancernej weźmie udział we wspólnych polsko-francuskich manewrach w Drawsku Pomorskim.

Po raz pierwszy do Polski przyjadą czołgi Leclerc – zapowiada ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler, zaznaczył że dostawa najnowocześniejszych czołgów do Polski związana jest z pogorszeniem sytuacji na Ukarinie.

Postanowiliśmy przysłać do Polski ten kontyngent czołgów. To są czołgi Leclerc – najlepszy taki sprzęt na świecie. Będzie ich piętnaście plus kilkadziesiąt opancerzonych pojazdów na ćwiczenia z działami zbrojnymi. To są manewry dwustronne między Polską i Francją na terytorium Polski, więc jesteśmy wiernymi sojusznikami – podkreślił ambasador Francji w naszym kraju.

Pierwsi francuscy żołnierze przyjeżdżają do Polski już dziś. Transporty kolejowe przybędą w ostatnich dniach kwietnia. Ćwiczenia na poligonie w Drawsku Pomorskim potrwają do 7 czerwca. Francuskie siły zbrojne w tym roku będą jeszcze brały udział w trzech natowskich manewrach, które odbędą się na terytorium Polski. Od wiosny ub.r. trwają też rotacyjne ćwiczenia wojsk amerykańskich w Polsce i krajach bałtyckich.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl