PiS wniesie o komisję śledczą ws. rosyjskiego konsula honorowego?

Prawo i Sprawiedliwość nie wyklucza złożenia wniosku o powołanie komisji śledczej do zbadania sprawy rosyjskiego konsula honorowego.

Według mediów Firma „Unizeto”, której prezesem jest konsul Andrzej Bendig-Wielowiejski,  odpowiada za wielomilionowe kontrakty na informatyzację polskich urzędów m.in. Kancelarii Premiera, Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Sprawiedliwości, a także Narodowego Banku Polskiego.

W tej chwili sprawa została przez nasz klub parlamentarny przekazana rządowi z domaganiem się informacji rządu, ale nie wykluczamy także kwestii związanych z powołaniem komisji parlamentarnej, bo tutaj normalne mechanizmy funkcjonowania państwa najwyraźniej zawodzą. A to jest sytuacja, która uzasadnia powołanie komisji śledczej – zaznaczył prezes PiS.

Tymczasem koordynator ds. Służb Specjalnych Jacek Cichocki poinformował, że spółka rosyjskiego konsula honorowego Unizeto straciła certyfikat upoważniający do dostępu do informacji niejawnych. Poinformował też, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego po 2009 r. odmówiła firmie Unizeto Technologies wydania kolejnych świadectw bezpieczeństwa przemysłowego.

RIRM

drukuj