fot. Paweł Palembas

Polska w zasięgu płytkiego niżu

Jak informuje IMGW, Polska jest w zasięgu płytkiego niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Dolnego Śląska na północ kraju. Przez centrum, z północy na południe, zaznacza się strefa chłodnego frontu atmosferycznego, powoli przemieszczająca się na wschód. Zachodnia połowa kraju jest w chłodniejszym powietrzu polarno-morskim. Pozostały obszar pozostaje jeszcze w ciepłej masie powietrza zwrotnikowego.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Na południowym wschodzie i wschodzie wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu, a na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie także burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 milimetrówm. Temperatura maksymalna od 16 st. miejscami na północy i zachodzie do około 20 st. w centrum i 26 st., 27 st. na południowym wschodzie. Chłodniej na wybrzeżu: od 12 do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W piątek w Warszawie początkowo zachmurzenie umiarkowane, a od godzin południowych małe. Temperatura maksymalna 20 stopni. Wiatr umiarkowany, północny.

PAP/RIRM

drukuj