Blokada drogi w Marcinkowie

Na przejściu dla pieszych w Marcinkowie koło Mrągowa o godz. 16.30 rozpocznie się blokada drogi.

W ramach protestu działacze PiS-u chcą wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji rządu PO-PSL o nieumieszczeniu modernizacji „krajowej 16” w projekcie Programu Budowy Dróg Krajowych  na lata 2014-2023.

Domagamy się, aby rząd w końcu zajął się sprawą tak ważną dla naszego regionu – mówi Dariusz Rudnik, radny PiS-u z Olsztyna.

Oczywiście będzie to się odbywało w ten sposób, że samochody będą przepuszczane co kilkanaście minut. Nie chodzi nam o to, aby utrudnić życie kierowcom, czy też wczasowiczom, którzy teraz licznie na Mazury właśnie tą trasą dojeżdżają i stoją w wielogodzinnych korkach, ale o to, żeby podkreślić wagę problemu. Będzie tam odpowiednia oprawa w postaci haseł, transparentów. Wszystko będzie zależało od reakcji strony rządowej. Jeśli po raz kolejny zostaniemy pominięci i zlekceważeni – będziemy intensyfikować nasze protesty, gdyż dla nas jest to sprawa „gardłowa”- wyjaśnia Dariusz Rudnik.

To nie pierwsze protesty w tej sprawie. Działacze PiS-u protestowali już w marcu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl