Sytuacja w Grecji odbiła się na notowaniach złotego

Osłabienie złotówki, spadki na giełdach m.in. na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych – to skutek wczorajszego referendum, w którym Grecy odrzucili warunki zagranicznej pomocy.

Dziś rano na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych indeks WIG20 tracił około 1 proc. w porównaniu z piątkowym zamknięciem.

Ewentualne wyjście Grecji ze strefy euro może oznaczać dla złotego przejściowe, stosunkowe drobne perturbacje – zaznacza prof. Stefan Krajewski, ekonomista z Uniwersytetu Łódzkiego.

– Jest trochę histerii, ale tak naprawdę niewiele. Czy można się spodziewać dużych zmian kursu złotówki do euro, dolara? Bez przesady. Nie powinno być żadnych niespodzianek, tylko jakieś przejściowe, stosunkowo drobne perturbacje. Gdyby to było coś zaskakującego, to wtedy może być załamanie. Nie wierzę, żeby było w tej sytuacji – podkreśla prof. Stefan Krajewski.    

Dziś w Europie odbędą się pierwsze spotkania dotyczące konsekwencji wyniku referendum w Grecji. W Paryżu będą rozmawiać niemiecka kanclerz Angela Merkel i prezydent Francji Francois Holland. Na jutro, szef Rady Europejskiej Donald Tusk zwołał szczyt przywódców krajów strefy euro w sprawie Grecji.

RIRM

 

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl