fot. PAP/Jakub Kamiński

Elżbieta Witek nowym rzecznikiem PiS

Poseł Elżbieta Witek została nowym rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości. Dotychczasowy rzecznik partii Marcin Mastalerek będzie pełnił funkcję rzecznika sztabu wyborczego Beaty Szydło, kandydatki na premiera. O zmianach poinformował prezes PiS- u Jarosław Kaczyński.

– Stoimy w tej chwili przed ogromnymi zadaniami związanymi z kampanią wyborczą. W związku z tym doszliśmy do wniosku, że trzeba rozdzielić stanowisko rzecznika sztabu – tym rzecznikiem pozostaje pan Mastalerek – i rzecznika partii oraz klubu. Dlaczego? W tej chwili trwa kampania  skoncentrowana wokół osoby pani prezes Beaty Szydło, ale za jakiś czas rozpocznie się kampania gdzie będzie 1020 kandydatek i kandydatów. To jest już jakby troszeczkę inne zagadnienie. Poza tym są przed nami posiedzenia Sejmu i Senatu. Będzie wiele różnego rodzaju problemów, a pracy w sztabie jest naprawdę niesłychanie dużo – powiedział Jarosław Kaczyński.

Mówiąc o Elżbiecie Witek prezes PiS-u powiedział, że jest ona doświadczonym parlamentarzystą, zorientowanym we wszystkich problemach naszego życia, szczególnie na kwestiach związanych z oświatą.

Nowa rzecznik PiS-u podziękowała za rekomendację. Podkreśliła, że do nowego zadania podchodzi bardzo odpowiedzialnie.

– Włączam się do drużyny, która – jak powiedział pan prezes – ma przed sobą wiele pracy. Proszę państwa, szanuję pracę wszystkich, państwa dziennikarzy również i mam nadzieję, że to będzie działało także w drugą stronę. Będę dla państwa dostępna, mam ogromną nadzieję, że ta współpraca będzie się naprawdę dobrze układała. Oczywiście dziękuję panu prezesowi za tę rekomendację i muszę powiedzieć, że ja nikogo nie zastępuję, ja po prostu dołączam – powiedziała Elżbieta Witek.

Elżbieta Witek urodziła się 17 grudnia 1957 w Jaworze. Jest mężatką, ma dwie córki. Z wykształcenia jest nauczycielką. W 1980 ukończyła studia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Pierwszy raz do sejmu Elżbieta Witek dostała się z listy PiS-u w 2005 r. Startowała w okręgu legnickim. Od 2011 wchodzi w skład komitetu politycznego tej partii.

RIRM

drukuj