fot. https://twitter.com/podlaskaPolicja

Polska policja: Zatrzymany po pościgu Ukrainiec wiózł dziewięć osób, w tym trzy w bagażniku

Dziewięciu Irakijczyków, z czego trzech w bagażniku auta przewoził ukraiński kierowca, który próbował uciec przed policyjną kontrolą niedaleko Bielska Podlaskiego – podała policja, dodając więcej szczegółów do informacji zamieszczonej w czwartek rano w mediach społecznościowych. Dwóch imigrantom była udzielana pomoc medyczna.

https://twitter.com/podlaskaPolicja/status/1468886603955421184

35-letni kierowca został zatrzymany; usłyszał zarzuty pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy, odpowie też za to, że nie zatrzymał się do kontroli oraz za przewóz zbyt dużej liczby osób – poinformował zespół prasowy podlaskiej policji.

Zdarzenie miało miejsce w minioną środę przed południem. Koło wsi Treszczotki (gmina Bielsk Podlaski) policjanci prowadzili kontrole drogowe; gdy chcieli skontrolować kierowcę nadjeżdżającej mazdy, ten zawrócił i z dużą prędkością próbował odjechać. Funkcjonariusze podjęli pościg, jadąc za mazdą dawali jej kierowcy znaki do zatrzymania się. Ostatecznie auto stanęło po kilkunastu kilometrach, gdy policjantom udało się zajechać mu drogę.

Okazało się, że 35-letni Ukrainiec przewozi w osobowym samochodzie dziewięć osób – obywateli Iraku, którzy nielegalnie przebywali w Polsce. Trzech z nich jechało w bagażniku. Cała grupa imigrantów była głodna i spragniona; na komendzie policji dostali wodę i ciepłe jedzenie; do dwóch z nich została wezwana pomoc medyczna, pozostałych przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej – poinformowała policja.

Policjanci od początku trwania kryzysu migracyjnego na polsko-białoruskiej granicy zatrzymali w Podlaskiem 330 tzw. kurierów w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Kurierzy chcieli przewieźć blisko 1,4 tys. osób.

PAP

drukuj