Fot. P. Tracz / KPRM

J. Kopcińska: Czekamy na spotkanie z izraelskim zespołem ekspertów

Czekamy na spotkanie ze stroną izraelską; liczymy, że zespół izraelski ekspertów ds. dialogu, który będzie prowadził badania historyczne przystąpi do prac bez zbędnej zwłoki – podkreśliła w poniedziałek w telewizji internetowej wPolsce.pl rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Joanna Kopcińska podkreśliła, że w trakcie niedzielnej rozmowy telefonicznej premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu szefowie rządów zgodzili się na powołanie zespołów (w ramach których eksperci będą prowadzić badania historyczne).

„Można prowadzić dialog konstruktywny i dlatego płaszczyzną wyjaśnienia wątpliwych kwestii, czy spornych powinny być te zespoły, które, żeby wypracować wspólne, spójne stanowisko Polski i Izraela muszą pracować razem, a nie równolegle” – zaznaczyła.

Joanna Kopcińska dodała, że szef polskiego zespołu wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki zwołał jego pierwsze posiedzenie robocze.

„Czekamy teraz na spotkanie ze stroną izraelską” – podkreśliła.

„Liczymy zatem, że zespół po stronie po stronie izraelskiej przystąpi do prac bez zbędnej zwłoki” – dodała Joanna Kopcińska.

PAP/RIRM

drukuj