Fot. P. Tracz / KPRM

J. Kopcińska: W czwartek spotkanie z przedstawicielami rolników poświęcone sytuacji w rolnictwie

Na czwartek na godz. 16.00 zaplanowano spotkanie, pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego, z przedstawicielami rolników poświęcone bieżącej sytuacji w rolnictwie i na rynkach rolnych – poinformowała w rozmowie z PAP rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

„Czekamy na potwierdzenie przyjęcia zaproszenia przez przedstawicieli rolników” – zaznaczyła Joanna Kopcińska.

Jak dodała, spotkanie ma się odbyć w Centralnej Bibliotece Rolniczej.

„Spotkanie poprowadzi prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał. Udział wezmą przedstawiciele Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa” – wskazała.

„Jesteśmy gotowi, aby rozmawiać o rynku rolnym i jego trudnościach. Jesteśmy zawsze gotowi na konstruktywny dialog” – podkreśliła Joanna Kopcińska.

W minionym tygodniu premier Mateusz Morawiecki w Jasieńcu koło Grójca (mazowieckie) spotkał się z seniorami. Przed budynkiem, gdzie odbywało się spotkanie, przedstawiciele rolników zorganizowali pikietę. Szef rządu odbył wówczas z nimi krótką rozmowę na temat sytuacji w rolnictwie. Miała być ona kontynuowana w kolejnym tygodniu.

„Po rozmowie, jak państwo widzicie, przedstawiciele rolników rozjechali się do swoich domów, gospodarstw. A faktycznie premier zobowiąże przedstawiciela ministerstwa rolnictwa, ministra rolnictwa do kontynuowania rozmów” – mówiła wówczas dziennikarzom Joanna Kopcińska.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl