PAP/Jakub Kamiński

Min. J. Kopcińska: Dziękuję tym, którzy oddali głos na Prawo i Sprawiedliwość, na Zjednoczoną Prawicę. To dobry wybór dla Polski

Politycy Zjednoczonej Prawicy dziękują Polakom za okazane im zaufanie. Jednocześnie zapowiadają dalszą ciężką pracę. Partię rządzącą porało w eurowyborach blisko 46 proc. głosujących. Na Koalicję Europejską głosowało nieco ponad 38 proc. Próg wybroczy przekroczyła jeszcze Wiosna. PKW podała dane po podliczeniu głosów z ponad 99 proc. obwodowych komisji wyborczych.

Minister Joanna Kopcińska, rzecznik rządu Zjednoczonej Prawicy zapewnia, że biało-czerwona drużyna będzie dalej realizować obietnice wyborcze.

Przed nami kolejne miesiące pracy. Nie zmarnujemy ich, ale do każdych wyborów podchodzimy z pokorą. Nic nie przychodzi samo, wszystko jest wynikiem pracy. Przede wszystkim trzeba być wiarygodnym. My swoją wiarygodność budujemy przez skuteczność, dlatego słuchamy Polaków, to oni piszą nasze programy, a rząd Prawa i Sprawiedliwości, rząd Zjednoczonej Prawicy wprowadza je w życie. Tak będzie również w przypadku tej biało-czerwonej drużyny PiS, która z woli wyborców trafi do Parlamentu Europejskiego – podkreśla rzecznik rządu RP.

Progu wyborczego nie przekroczyły Konfederacja, Kukiz’15 i Lewica Razem.  Frekwencja w eurowyborach wyniosła blisko 46 proc.

RIRM

 

drukuj