fot. PAP/ Jakub Kamiński

Wkrótce nastąpi rekonstrukcja rządu

Być może jeszcze w ciągu najbliższych dni poznamy decyzję premiera co do rekonstrukcji rządu. Ma to związek z mandatem do parlamentu europejskiego, jaki uzyskała część ministrów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego.

Rekonstrukcja rządu nastąpi wkrótce. W ciągu kilku dni wszystko będzie jasne – powiedział na antenie polskiego radia Jacek Sasin, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Premier podejmie odpowiednią decyzję w momencie, kiedy uzna, że to już ten moment. Powinno to dosyć szybko nastąpić – podkreślił Jacek Sasin.

Wciąż nie wiadomo, czy zmiany nastąpią jedynie w tych ministerstwach, których szefowie uzyskali mandat do europarlamentu, czy też rekonstrukcja obejmie innych członków rządu.

Poczekajmy na decyzję pana premiera w porozumieniu z kierownictwem Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy. Myślę, że w ciągu kilku dni wszystko będzie jasne. Dzisiaj trzeba powiedzieć, że cieszy wyraźne i historyczne zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości w tych wyborach – zaznaczył sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zmiany najprawdopodobniej obejmą resort spraw wewnętrznych i administracji, nie wiadomo czy Beata Kempa, nadal będzie odpowiedzialna w rządzie za kwestie pomocy humanitarnej. Do europarlamentu dostała się także Anna Zalewska, obecna minister edukacji narodowej, wciąż niepewna jest również przyszłość Elżbiety Rafalskiej, minister rodziny pracy i polityki społecznej.

 

 

TV Trwam News/RIRM

 

 

drukuj