fot. Monika Bilska

J. Kopcińska: Opozycja wywołała dyskusję światopoglądową, bo nie ma programu

Wywołanie dyskusji światopoglądowej w związku z deklaracją LGBT+ wynika tylko z tego, że opozycja nie ma programu – oceniła we wtorek rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Zapewniła jednocześnie, że PiS opowiada się za tolerancją i za tym, żeby nie było dyskryminacji.

W lutym prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał deklarację na rzecz społeczności lesbijek, homoseksualistów, biseksualistów i osób transgenderycznych (LGBT+) w Warszawie. W dokumencie prezydent stolicy zobowiązał się m.in. do wspierania działań na rzecz edukacji seksualnej zgodnej ze standardami WHO. Rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak wyraził obawy, że zapis ten narusza konstytucyjne prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. Dlatego w oficjalnym piśmie wezwał prezydenta stolicy do wyjaśnień. W ubiegłym tygodniu zaprosił go również do rozmów na ten temat.

W poniedziałek kilkaset osób wzięło udział w warszawskim proteście rodziców przeciwko deklaracji LGBT+. Uczestnicy zebrani przed stołecznym ratuszem domagali się od prezydenta Trzaskowskiego wycofania się z zapowiedzi wprowadzenia do szkół edukacji seksualnej opartej na standardach WHO.

Rzeczniczka rządu została zapytana w Polsat News, czy rząd cieszy poniedziałkowy protest przed ratuszem.

„Nie cieszy, dlatego że zadania samorządu są ściśle określone. Uważamy, że samorząd powinien skupić się na rozwiązywaniu codziennych problemów mieszkańców” – podkreśliła Joanna Kopcińska.

Wskazała, że to MEN przygotowuje podstawy programowe w szkołach.

Według Kopcińskiej wywołanie tej dyskusji światopoglądowej wynika tylko z tego, że opozycja nie ma programu.

„Jak się nie da uderzyć PiS programem, to trzeba wywołać wojnę światopoglądową” – stwierdziła Joanna Kopcińska.

Rzecznik rządu zapewniła jednocześnie, że PiS jest za tolerancją i za tym, żeby nie było dyskryminowania osób „z różnych powodów”.

„Natomiast ten program, na którym opiera się prezydent Warszawy nie mówi o tym, tylko mówi np. o standardach Światowej Organizacji Zdrowia dot. edukacji seksualnej dzieci w przedziale 0-4 lata. Na to nie zgadzają się rodzice” – zauważyła Joanna Kopcińska.

„Nie możemy wyrazić zgody na to, żeby promować w Polsce model rodziny niezgodny z konstytucją” – dodała.

„Tolerancja, edukacja jak najbardziej, tylko trzeba wiedzieć, jak to robić. Szkoła wie, jak uczyć, jak edukować i rodzina” – podkreśliła rzecznik rządu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl