PO wnioskuje o zapis z wszystkich kamer z Sali Kolumnowej

Politycy Platformy Obywatelskiej zwrócą się do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o zapis z wszystkich kamer rejestrujących obraz na Sali Kolumnowej z 16 grudnia. Stacja TVN podała, że z analizy dostępnych zapisów przebiegu głosowań wynika, że w jednym z nich do kworum mogło zabraknąć 9 głosów.

Platforma Obywatelska wnioskuje o nagrania z kamer przemysłowych, które znajdują się w Sali kolumnowej. 16 grudnia posłowie głosowali m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r.

Poseł PiS-u Waldemar Buda uważa, że głosowania odbyły się przy zachowaniu wszelkich standardów.

Widzieliśmy, jak to było zorganizowane. Pracownicy kancelarii Sejmu stanęli na wysokości zadania i uważam, że można doliczyć się każdego głosu. Jeżeli te nagrania zostaną udostępnione, to potwierdzą, że kworum było. Nie mam wątpliwości, że opozycja szuka czegokolwiek, by nas na czymś złapać. Proszę mi wierzyć, że nikt odpowiedzialny nie próbowałby przeforsować ustawy bez kworum. To jest szukanie kolejnej amunicji przez PO, ale sadze, że w tej sprawie jej nie znajdą. Robią wszystko, by torpedować prace Sejmu – wskazuje poseł Buda.

Głosowania 16 grudnia zostały przeniesione do Sali Kolumnowej, ponieważ wcześniej opozycja zablokowała mównicę sejmową.

Protest był następstwem wykluczenia z posiedzenia posła PO Michała Szczerby oraz planowanych przez marszałka Sejmu zmian zasad pracy dziennikarzy w parlamencie.

Opozycja uznała głosowania nad budżetem za nielegalne. Domaga się ich powtórzenia na sali plenarnej Sejmu. Od 16 grudnia posłowie PO i Nowoczesnej okupują salę obrad.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl