fot. PAP/EPA

Polityk PO: Polska rozwija się zbyt wolno

Janusz Lewandowski, przewodniczący Rady Gospodarczej przy premierze, stwierdził, że Polska rozwija się za wolno. Polityk PO partii, która rządzi w Polsce już prawie osiem lat, w wywiadzie dla jednego z dzienników powiedział, że rząd powinien przygotować strategię wzmacniającą rozwój.

Według Janusza Lewandowskiego już jesteśmy spóźnieni, skoro po udanym ćwierćwieczu zmniejszyliśmy dystans do Zachodu, ale mamy zadyszkę wieku średniego, bo 3-procentowe tempo wzrostu nie gwarantuje szybkiego pościgu.

To wyłącznie propaganda i retoryka związana z rokiem wyborczym – podkreśla Janusz Szewczak, główny ekonomista Kasy Krajowej SKOK.

Minister Lewandowski narzeka dzisiaj jako doradca pani Kopacz na to, że Polska się zbyt wolno rozwija, a jednocześnie słyszymy przecież zapewnienia o tym 25-leciu jak o jakimś „złotym wieku”, o fantastycznych osiągnięciach. To wszystko pokazuje, jak bardzo fałszywie ci ludzie podchodzą do kwestii fundamentalnych, kwestii rozwoju gospodarczego. Przecież naród, który wyprzedał własne banki, własne przedsiębiorstwa – te najbardziej dochodowe, sieci handlowe, zlikwidował stocznie, właściwie wypchnął na emigrację 2 mln młodych, produktywnych ludzi, nie będzie narodem, który będzie się szybko rozwijał, będzie konkurencyjny i będzie oferował godziwe warunki życia – zauważa ekonomista.

Janusz Szewczak dodaje, że bez realnych zmian Polska nie ma szans na jakikolwiek rozwój gospodarczy.

RIRM

drukuj